شناخت سنگ کوارتزیت

تعداد بازدید : 1073
نویسنده خبر :
منبع :
16 1399 شهریور

شناخت سنگ کوارتزیت که یکی از گروه سنگ های طبیعی و همچنین در رده سن گهای ساختمانی می باشد بسیار مفید خواهد بود که در زمان خرید بتوانید تمیزی بین گرانیت و کوارتزیت داشته باشید.

 

ویژگی های که در یک سنگ کوارتز وجود دارد

 

رنگ

طیف بسیار متنوع و گسترده ای از رنگ ها در کوارتز قابل مشاهده خواهد بود و البته بصورت اکثریت این سنگ به رنگ سفید و روشن یافت می شود. علت تنوع رنگی که در کوارتزها دیده می شود به جهت وجود انواع املاح معدنی می باشد در رنگی غیر از سفید کوارتز نیز وجود خواهد داشت.

علت رنگ سفید کوارتزیت بعلت وجود کانی کوارتز در این سنگ می باشد و همین مورد شباهتی را در ان نسبت به مرمر و گرانیت ایجاد کرده است.

 

 

مقاومت

 

ماهیت اصلی که در کوارتزیت ها وجود دارد سنگ سخت و با مدت دوام طولانی می باشد و گاها سنگ های مرمری که کانی دولومیت را دارا می باشند بعنوان کوارتزیت نرم  شناخته می شود.از نظر دوامی که کوارتزیت ها از خود نشان می دهند با سنگ گرانیتی مقایسه خواهد شد.

 

سازگاری

وقتی که بدنبال شناخت سنگها هستید حتما سازگاری آن سنگ بسیار مهم هست همچنان که شناخت سنگ کوارتزیت در میزان سازگاریش مهم خواهد بود. این نمونه سنگهای ساختمانی چون سازگاری بسیار زیادی را در شرایط محیطی دارند در نتیجه باعث شده است از محبوبیت بیشتری در بین سایر سنگ های ساختمانی برخوردار باشند.

 

 

 

 

کوارتزیت تخریب ناپذیر می باشد

تخریب پذیر نبودن در کوارتزیت یکی از ویژگی های منحصر به فرد در این سنگ می باشد که نیاز به توضیح مفصل و جداگانه ای دارد و در این بخش بصورت اختصاصی به آن می پردازیم.

 

 

ظاهر

زیبایی برای هر نوع سنگ با انالیزهای متفاوتی که دارند قابل مشاهده و بصورت کاملا انحصاری می باشد. به دلیل آنکه کوارتزیت ها در گروه سنگهای دگرگون شده ای هستند که از ماسه در فشارهای شدید بوجود آمده اند و همانند سنگ گرانیت، به روش های کاملا طبیعی و بدون دخالت انسان تشکیل شده اند هر نوع از این سنگ زیبایی جداگانه ای که با قطعه دیگری از خود دارد برخوردار می باشد.

اگر به دنبال یک کوارتزیت خالص باشید سک سنگ سفید تا خاکستری رنگ را خواهید دید ولی چون همیشه در کیفیت های مختلف کانی های فرعی در کنار کانی های اصلی حضور خواهن داشت شاهد رنگ های صورتی، سبز، زرد، قرمز و یا نارنجی به دلیل اکسید آهن و غیره خواهید بود.  این نوع رنگ ها که در سنگ کوارتزیت را خواهید دید یک الگو و طرحی مناسب و خاص را برای سنگ کابینت یا سنگ پیشخوان ها ایجاد می کند و استفاده از انها در موارد و مکان های مختلف با رنگ های متنوع قطعا شگفتی در دکوراسیون و فضا ایجاد خواهد کرد.

 

ماندگاری

همگی سنگی که بسیار سخت در حد سختی اهن است را گرانیت می شناسید که بادوام و مقاوم در برخورد با گرما می باشد، ولی جالب است بدانید که کوارتزیت نسبت به سنگهای گرانیتی نیز  مقاوم تر و سخت تر است و البته در برابر گرما نیز مقاومتی را از خود نشان خواهد داد. در کنار میزان مقاومت و دوامی که برای کوارتزیت وجود دارد در برابر لکه نیز کمی ضعیف تر عمل می کند. کوارتزیت نسبت به گرانیت تخلخل کمتری را دارا می باشد در نتیجه می توان متوجه شد که تخریبا غیر قابل تخریب می باشد.

 

 

نگهداری

با وجود اینکه می توان حتی با یک دستمال مرطوب این سنگ را تمیز کرد و از آن مراقبت کنید ولی به دلیل خصوصیت متخلخل بودن که در گرانیت ها هم وجود دارد یناز به آب بندی با برنامه ریزی دارد تا از ایجاد لکه ها بر روی آن جلوگیری شود.

 

 

هزینه

چونکه کوارتزیت ها را باید از اعماق زمین استخراج کرد در تیجه هزینه های بهره برداری آن بالاتر از سایر سنگ ها می شود در نتیجه با قیمت بیشتری خرید و فروش خواهد شد.

 

 

 

چرا باید سنگ کوارتزیت را انتخاب کنید؟

اگر به دنبال یک سنگ متفاوت و در عین حال عجیب و غریب هستید کوارتزیت همان سنگ مورد نظرتان در جستجوها می باشد که وقتی به دنبال سنگی دیگر هستید آن را انتخاب خواهید کرد و این یعنی نشانه ای برای سنگ مناسب و انتخابی عالی در ایجاد تفاوت در دکوراسیون وفضاها می باشد.

 

 سالهای زیادی است که سنگ های ساختمانی طبیعی به جهت ایجاد توانایی اضافه کردن طرح های بی نظیر و زیبا مورد توجه هستند و سنگ های کوارتزیت نیز این زیبایی را در کاربردهایی که می توان از آن داشت نشان می دهد.

 

 

 

نتیجه :

اگر در تهیه سنگ های ساختمانی برای بناهای تازه تاسیس یا بازسازی منازل به فکر تهیه سنگی مانند کوارتزیت هستید ، ما قطعا می توانیم به شما با یک مشاوره رایگان کمک کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب های خود را پیدا کنید. مشاوره های بازرگانی زاندس (Zandes) در مورد خرید سنگ های ساختمانی کاملا رایگان می باشد و می تواند به شما کمک کند ساختمان ها، منازل و آشپزخانه هایی که در آن برای سالهای متمادی لذت ببرید را با سنگ طراحی کنید.

بازسازی آشپزخانه می تواند با زندگی جدید و درخشان و تصاویر زیبا ، کل خانه را روشن کند. انتخاب میزهای پیشخوان یکی از مهمترین مراحل در فرآیند بازسازی است. گرانیت و کوارتزیت و سایر سنگ ها بسیار محبوب و منتخب هستند بطوریکه هر کدام زیبایی وصف ناپذیری را با آنالیزهای متفاوت شان دارند.

ما در این مقاله با عنوان شناخت سنگ کوارتزیت سعی کردیم که شما را با گزینه ای دیگر از سنگ های طبیعی که می توان در نماهای ساختمانی از آن استفاده کرد با ذکر کامل ویژگی هایی که دارد آشنا کنیم و در لیست گزینه های انتخابی شما گزینه ای متفاوت و البته زیبا و خاص را جای دهیم. اگر نظر و یا پیشنهادی در این مورد دارید و یا اطلاعات بیشتری را می خواهید حتما با کارشناسان بخش فروش ما که اطلاعات تماس را می توانید از بخش صفحه ی تماس با ما ببینید ارتباط مستقیمی داشته باشید.

 


صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry

مقالات مرتبطصنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry

نظراتـــــــــ