چوب سفید روس

تعداد بازدید : 464
نویسنده خبر :
منبع :
11 1399 دی

تمام چوب های وارداتی به رنگ سفید که از روس یا همان روسیه وارد می شوند با نام چوب سفید روس در بازارهای داخلی ایران عرضه می شوند. اینگونه نیست که چون، چوب روسیه الزاما سفید است حتما از یک نوع درخت می باشند، بلکه این نمونه چوب می تواند از نژادها و گونه های مختلفی از درختان تهیه شده باشد که نمونه های چوب یولکا، ساسنا، کاج و نراد نمونه های از چوب روس در رنگ های سفید هستند.

 

کاربرد چوب های وارداتی روسیه

کلا کارهای چوبی زمینه های مناسب برای استفاده از چوب روس هستند اما درب ها و پنجره هایی که حتما می توانند گاها بصورت دوجداره تهیه شوند از چوب روس سفید استفاده می شود. در تمامی صنایع تولید کاغذ هم بکار برده می شود. کاربرد این نوع چوب را ابعاد و ضخامت تعیین می کند.

 

نشانه ی مرغوبیت چوب سفید

هرچه قدر که چوب یکدست تر و بدون گره باشد یا حداقل تعداد گره های چوب کمتر باشند کیفیت بالای چوب مورد نظر که از روسیه وارد شده است را نشان می دهد. البته فاقد گره بودن تنها مختص به این نوع چوب تنها نیست، بلکه معیار سنجش کیفیت در تمامی چوب ها می تواند باشد البته فقط یکی از معیارها.

 

مقایسه چوب ساسنا روسیه و چوب یولکا روس

اول اینکه این دو نمونه چوب یولکا و ساسنا را با نام روس می شناسند ولی همان طور که قبل تر گفتیم که هر قدر که تعداد گره در چوب کمتر، کیفیت بیشتر است، ساسنا از این نظر از یولکا در رده ی کیفیتی پایین تری قرار دارد.

همین امر گره دار بودن چوب باعث می شود که در محصول درب و یاپنجره چوبی موردنظر ساخته شده از این نوع چوب درگیر اعوجاج و همچنین به مرور و گذشت زمان پیچیدگی ایجاد کند، که البته قابل رویت هم نیست.

 

چوب نراد روس

این چوب نیز از نمونه های دیگر می باشند که از درختان کاج حاصل می شوند و با توجه به خاستگاه آن اغلب در مکان های کوهستانی رویش دارد. از نظر رنگ سفید و حتی به رنگ کرمی که به قهوه ای می خورد نزدیک تر است، در مواردی هم رنگ قرمز دیده می شود.

 

مهمترین خصوصیت منحصر به فرد در چوب نراد

همیشه در زمان خرید چوب مقاوت داشتن در برابر حشرات چوب خوار مورد نظر می باشد، که چوب نراد روسیه از این ویزگی بسیار پیروی می کند.

 

 

چوب روس برای مبل

یکی از کاربردهای پر استفاده برای چوب در صنعت مبلمان سازی و ساخت میز و صندلی های چوبی است. در صورتی که مبل و میز و صندلی های اداری و غیر اداری از این چوب ساخته شوند قطعا از قیمت های بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. البته بالا بودن قیمت نیز به جهت بالا بودن کیفیت های مواد چوبی می باشد که ماندگاری و طول عمر را برای محصولات تولیدی به همراه خواهد داشت.

 

 

در آخر :

انواع چوب سفید روس در ابعاد مختلف بصورت یکدست و درهم در بازرگانی صنایع ساختمانی زاندس (Zandes) بصورت مستقیم وارد می شود و شما می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، ارتباط مستقیم با کارشناسان بخش فروش داشته باشید و چوب روس مورد نیاز خود را در ابعاد و متراژ موردنظرتان سفارش دهید.


صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry

مقالات مرتبطصنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry صنایع سنگ کیانا - Кианская каменная промышленность -صناعة الحجر كيانا - Kiana stone industry

نظراتـــــــــ